Aracınız Oto Yıkamada Hasar Görürse Ne Yapmalısınız?

Aracınız Oto Yıkamada Hasar Görürse Ne Yapmalısınız?

Dolu yağdığında kaporta ustalarının ek mesai yapmak durumunda kaldığı gibi, havaların ısınmasıyla birlikte de oto yıkamacılara tabiri caizse gün doğuyor. Nihayetinde araç sahibi olan hemen herkes daha temiz, gösterişli olması için aracını getirip bırakıyor ve teslim alması saatleri bulabiliyor. Hoş bazıları da otopark ücreti ödemek yerine üstüne cüzi bir ekleme yapıp.

Hem aracını yıkatmak hem de park hizmeti almış oluyor. Peki bu hizmeti her zaman kusursuz mu oluyoruz? Yoksa aracın boyasında tutun camının çatlamasına döşemesinde hasar oluşmasından tutun da vites topuzunu kırılmasına kadar birçok farklı sorunla karşılaşıyoruz bazen. İkinci şık, çünkü sadece İstanbul’da yaklaşık 16000 oto yıkamacı olduğunu ve personellerinin çok çok azının bu alanda, yeterliliğe ve tecrübeye sahip olduğunu düşünürsek, teslim ettiğiniz aracınızın başına ne gelebileceğini öngörmek güç.

araciniz oto yikamada hasar gorurse ne yapmalisiniz 300x150 Aracınız Oto Yıkamada Hasar Görürse Ne Yapmalısınız?Zira oto yıkama firmalarının çok azı tse standartlarına uygun işlem gerçekleştiriyor. Olurda aracınızda oto yıkama personelin hatasından dolayı bir hasar oluşursa ilk yapmanız gereken bunu fotoğraf veya video ile kayıt altına alarak zararınızı firmadan talep etmek olmalı. Zira PS bu konulardaki standartları net şekilde vurgulanmış durumda.

Kaldı ki ortada bir ayıplı hizmet söz konusu. Ancak eğer firma bu talebinizi reddederse, hiç vakit kaybetmeden elinizdeki kayıtlar ve oto yıkama dan aldığımız fişle tüketici hakem heyetine başvurmalısınız. Başvuracağınız hakem heyetini belirlerken zararımızın durumuna, daha doğrusu miktarına bakmanız gerekiyor. Yani 5650 liranın altındaysa ilçe tüketici hakem heyetine bunun üstüne fakat 8480 liranın altındaysa da. Tüketici hakem heyetine başvurmanız lazım. Eğer zararınız bunun da üstünde ise muhtemelen gittiğiniz yer oto yıkamacı değildir.

Yorum Yaz

− 2 = 1