Bir Köprü Veya Üst Geçit Size Tazminat Kazandırabilir

Köprü veya üst geçit size tazminat kazandırabilir mi?

Evet, kazandırabilir tabi belirli şartların olması halinde malumunuz altyapı ve üstyapı anlamında kendimizde ne kadar övünsek az özellikle yağmur yağdığında otobüsler için bir deneme alanı olarak inşa ettiğimiz mühendislik harikası alt geçitlerimizi haber bültenlerinde gördükçe sevinçten kabımıza sağlıyoruz değil mi? Bunun haricinde özellikle köprü ve üst geçitler.

Çevrede yaşayan insanların özel hayatını ihlal eder mi?

Oluşacak gürültü, orada yaşayanların yaşam kalitelerini düşürür mü veya mülkiyetlerinin değerini azaltır mı? Konularında zerrece araştırma yapılmadan inşa ediyorlar.

bir kopru veya ust gecit size tazminat kazandirabilir 150x150 Bir Köprü Veya Üst Geçit Size Tazminat Kazandırabilir

Bu da beraberinde insan hayatına yeterince saygı gösterilmediği gerçeğiyle ve aynı zamanda tazminat davası olarak belediyelerin karşısına çıkıyor. Gerçekten de bizim veya tanıdıklarımın böyle bir durumla karşılaşması oldukça olası gelin öyleyse.

Ne yapılması gerektiğine birlikte bakalım. Dava dilekçemizi güzelce hazırlayıp işlemi yapan belediyenin bulunduğu yerdeki idare mahkemesinde bu işlemden dolayı uğradığınız zararların tazmin edilmesi için tam yargı davası açmalısınız. Unutmayın zararı öğrendiğiniz tarihten itibaren bir yıl her halükarda olayın gerçekleşmesinden itibaren 5 yıl içinde bu davayı açmanız gerekir.

Yorum Yaz

− 2 = 4