Çağrı Merkezlerinin bir Dakika Sınırını Biliyor Musunuz?

Çağrı Merkezlerinin bir Dakika Sınırını Biliyor Musunuz?

Çağrı merkezlerinin bir dakikasını biliyor musunuz? Bilirsiniz modern çağ beraberinde çağrı merkezi gerçeği doğrudur. Bu da istisnasız hepimizin çağrı merkezleri ile görüşmek için dakikalarca beklediğimiz garip anılar ve öfkeler biriktirdiği, fakat iyi tarafından bakacak olursak dakikalarca bekleyerek sabırlı olmayı öğrendik, işin şakası bir yana bizim alt menüde harcamamız gereken maksimum sürenin 25 saniye ve ana menüyü geçip müşteri temsilcisine kadar ulaşmamız için geçmesi gereken sürenin maksimum 20 saniye olması gerekiyor. Yani toplamda çağrı merkezini aramanızdan itibaren 65 saniye sonra bizim çağrımızın temsilci tarafından karşılanması gerekiyor.

Lakin bu durum hemen, hemen hiç uygulamayınca işin içine bir de Türk Standartları Enstitüsü yani tıs girdi. Kendileri bu duruma el atarak müşterinin isyanına kulak verdi ve çağrı merkezleriyle ilgili şikayetlerin ortadan kaldırılması için çağrı merkezleri ile ilgi yeni belgelendirme hizmeti sunmaya başladı.

cagri merkezlerinin bir dakika sinirini biliyor musunuz 150x150 Çağrı Merkezlerinin bir Dakika Sınırını Biliyor Musunuz?Yani eğer bünyesinde çağrı merkezi hizmeti bulunan bir kurum veya kuruluş ya da şirket bu belgeyi almak isterse bundan sonra müşteri aradıktan ve tabii sıraya girdikten bir dakika sonra ya temsilciye bağlanacak ya da eğer o an için uygun müşteri temsilcisi yoksa geri aranma seçeneği sunulacak. Gelelim buradaki 65 saniye kuralının uygulanmaması halinde ne yapmanız gerektiğini.

Eğer çağrımız yönetmelikte belirtilen sürede karşılanmamış olsa burada ayıplı hizmet var demektir ve ayıplı hizmet nedeniyle Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Tabi eğer bundan bir manevi zararınız olduysa, Tüketici Hakem Heyetinin bunu belirleyebilmesi onun görevinin dışında olduğundan başvurmanız gereken yer Tüketici Mahkemesi olacaktır.

Yorum Yaz

62 + = 70