Epilasyon Merkezinde Zarar Görenler Ne Yapmalı?

Epilasyon Merkezinde Zarar Görenler Ne Yapmalı?

Epilasyon merkezinde zarar gördüyseniz ne yapmalısınız? Burada epilasyondan kasıt hem normal hem de lazer epilasyon olarak 2 şekilde kapsıyor. Genel kanıya göre epilasyon gibi doğrudan cilt üzerindeki hassas işlemlerin yapılacağı yerlerde mutlaka poliklinik olmalı ve bu işlemler doktor nezaretinde yapılmalı. Ancak yapılan değişiklikle epilasyon gibi işlemler son dönemde tıbbi işlem olmaktan çıkarıldığı ve uzmanlarının bu işlemi yapıp. Tıbbi cihaz kapsamına girmeyen cihazları kullanabilmeleri için öngörülen belgelerin yeterli olduğuna kanaat edildi.

2 150x150 Epilasyon Merkezinde Zarar Görenler Ne Yapmalı?Yani buradan şunu anlıyoruz, diyelim ki siz bir epilasyon merkezine gittiniz, işlem esnasında uzman olan kişinin dikkatsizliği veya tecrübesizliği nedeniyle vücudunuzda yanık meydana geldi. Yani bırakın fayda sağlamayı tabiri caizse paranızla rezil oldunuz. Şimdi bakalım burada hangi hukuki durumları mevcut olduğuna bir kere ayıplı bir hizmet söz konusu. Yani ödediğiniz bedelin size iade edilmesi gerekiyor ki bunun için ilçe veya il Tüketici Hakem Heyetine veya duruma göre Tüketici Mahkemesine başvurmanız gerekir.

Yine haksız fiil yani vücudunuzda yaralanma gerçekleştiği için Tüketici Mahkemesine iyileşmek için ödediğiniz tedavi masrafı ve bu süre zarfında işe gidemediği iseniz kazanmaktan mahrum kaldığınız meblağ için maddi tazminat bu durum size ıstırap verdiyse manevi tazminat davası açabilirsiniz. Bununla da bitmedi. Aynı zamanda ortada taksirle adam yaralama suçu oluştuğu için yani size işlemi yapan kişi istemeyerek ve ön görmeyerek de olsa sizi yaraladı için savcılığa suç duyurusunda bulunup kendisinin ceza almasını sağlayabilirsiniz. Davalarla ilgili zaman aşımı süreniz olayı öğrendiğimiz tarihten itibaren 2 yıl ve her halükarda 10 yıldır ancak suç duyurusu konusunda ise, olayın gerçekleşmesinden itibaren 6 aylık zaman aşımı süreniz vardır.

Yorum Yaz

− 2 = 1