Erken Tatil Aldığınızda Ne Gibi Sorunlar Yaşayabilirsiniz

Erken tatil rezervasyonu ne gibi sorunları vardır? Her şeyden önce satılmak istenen paket tur hizmeti gerçek fiyatından daha yüksek gösterip size indirimli bir fiyata satılmak istenir. Yani sanki avantaj sağlıyormuş şeklinde bir fiyat politikası uygulanır. Şüphesiz bunu doğru şekilde uygulayan şirketlerde vardır ancak sayıları oldukça az. Siz uygun fiyata tatil satın aldığınızı düşünürken aslında gerçek fiyatını almışsınızdır.

Bunun haricinde mesela bazı acentalar. Açılmayacak otele erken rezervasyon alırlar. Şanslıysanız tatil zamanı gelmeden önce size otelin açılamayacağı söylenir ve başka bir paket tur satılmaya çalışılır. Üstelik kanunen fark ücreti almamaları gerekirken ekstra ücret almaya çalışan acentalar vardır. Diyelim ki teklif edilen yeni paket tur kabul etmediniz ve sözleşmeden dönüp. Ücret iadesi talep ettiniz. Yine kanuna muhalefet ederek sanki suçlu sizmişsiniz gibi ücretiniz de kesintiye gitme cüretinde bulunan turizm acentaları var. Bunlar yine bi nebze iyi.

En azından ortada bir paket tur hizmetinin varlığından söz edebiliyoruz. Birde erken rezervasyon hilesiyle yurdum insanının indirim gelini taşıyan ve oradan nemalanan dolandıran bazı internet siteleri var ki, onlara kaptırdığımız parayı almak için. Uğraşmanız gerekir. Sonuç olarak bahsettiğimiz ve bunların haricinde sorunların olma ihtimaline karşılık erken rezervasyon konusunda temkinli yaklaşmanızı öneririm. Keza şikayet portalları buna benzer şikayetlerle dolu olur da bu tür bir sorunla karşılaşırsanız, sadece şikayet portallarında yazmakla yetinmeyin. Konuyu mutlaka kültür ve turizm bakanlığı’na yazın. Göreceksiniz. Bu tür hizmet sağlayıcıları sahneden çekildiğinde. Turizm sektörü nefes alacaktır.

Katıldığınız Turda Yetersiz Veya Eksik Hizmet Alıp Mağdur Mu Oldunuz

erken tatil aldiginizda ne gibi sorunlar yasayabilirsiniz 150x150 Erken Tatil Aldığınızda Ne Gibi Sorunlar YaşayabilirsinizKatıldığımız turda yetersiz veya eksik hizmet alıp mağdur mu oldunuz. O halde ilk yapmanız gereken yaşadığınız durumu acentaya veya görevli kişi derhal bildirmek burada önemli bir nokta var. Bunu tatiliniz devam ederken yani hizmeti yetersiz veya eksik aldığınız anda yapmalısınız. Size bu hizmeti sağlayan acenta da hizmetteki ayıbı derhal gidermekle mükelleftir. Hizmet sorunu ile ilgili bildirimde bulunmak neden önemli biliyor musunuz? Çünkü bunu yaparsanız kanunen birkaç hakkınız doğmuş oluyor.

Mesela ayıplı hizmet giderilmedi ise paket tur ücretinden indirim talep edebilirsiniz. Bunun haricinde sözleşmeden dönüp ödediğiniz ücretin iade edilmesini isteme hakkınız var. Talebimiz bu yönde olursa acente ayıpsız verdiği hizmete denk gelecek şekilde ücretiniz en makul bir kesinti yapıp kalan kısmı size 14 gün içinde iade etmek durumundadır. Ücret iadesi konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız, imdadınıza paket tur sigortası yetişecektir.

Çünkü kanun hizmetin taahhüt edildiği gibi verilmemesi veya hiç verilmemesi gibi durumları da sigorta kapsamına almıştır. Yani acentanın keyfini beklemenize gerek yok. Durumu sigorta şirketine bildirip en hızlı sürede ücretinin iadesi alabilirsiniz. Bunun için sözleşmeyi yaparken sigorta poliçenizi mutlaka istemeniz gerekir. Son olarak olurda sözleşmeden dönerse niz acenta siz nerede olursanız olun sizi ücretsiz olarak paket tura katıldığınız yere bırakmak ve eğer bu sürede konakladığı sanız, bunun ücretini kendisi ödemek zorundadır.

Yorum Yaz

41 − = 35