İcra Tebligatı Geldi Ödeme Yapmak İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

İcra Tebligatı Geldi Ödeme Yapmak İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

Sahalarımızda görmek istediğimiz centilmence hareketler tebligat gelir gelmez ödemek için pervane olan borçlular efendim bunlar altıya ayrılır. Borcuna sadık olan ama parayı geç denkleştirme nler eve tebligat geldiği için hanımdan papara yiyip borç aç bir şekilde parayı bulanlar mayıs haciz gelme ve bu sebeple işten atılma korkusuyla eş dosttan borç bulanlar âhirete borçlu gitmek istediği için. Kefen parasını dahi vermeye hazır olanlar hukuk bürosu tebligattan önce hapis korkusu temalı mesaj gönderdiği için o telaşla rukiye’nin altın gününe saklanmış son yarım altında satanlar birde kocasından gizli taksitte eşya almış ama bunu ödeyememiş haliyle kocasının korkusundan fıldır fıldır dönen ev hanımları işte bu birbirinden ayrı insan profilleri hukuk bürolarının baş tacıdır.

Çünkü personel maaşları kira ve genel giderler. Hep bu vatandaşların tebligat sonrası ödemeleri sayesinde gerçekleşir. Sonuç olarak size tebligat geldiğinde ödeme taraftarı sanız önce avukatlık bürosunu arayın. Faizi ve avukatlık ücretine düşürmeye çalışın. Unutmayın avukatlık bürosu çalışanlarının amacı tebligata yazan tutarın son kuruşuna kadar sizden almak. Çünkü onlar da bunun üstünden prim alıyorlar. Bu yüzden tam da bu noktada size altın portakal ödülünü kazandıracak oyunculuk performansınızı göstermenin vakti karşınızdaki sekreter veya çağrı merkezi çalışanı olsa bile. Avukatım valla bilmiyordum, yemin billah olsun ben bu kadarını ödeyemem silkinsem o kadar para çıkmaz diyerek durumu kurtarmaya çalışın.

icra tebligati geldi odeme yapmak istiyorum ne yapmaliyim 150x150 İcra Tebligatı Geldi Ödeme Yapmak İstiyorum Ne Yapmalıyım ?Baktığınız ilk raundu kaybettiniz öyle hemen pes etmeyin, icra dairesine gidin ve dosyanızın hesaplanmasını isteyin. İnanın oradaki hesapta borcunuz daha az çıkacaktır. Neden mi? Çünkü tebligat aldığınızda 7 gün içinde öderseniz vekalet ücretinin yüzde 25 daha az ödüyorsunuz. Yani kanun diyor ki. Sen avukatı hiç yormadın. Bende sana damping uyguluyorum bitti mi bitmedi, birde icra müdürlüğüne ödeme yapacağınız için avukata vergide olacak. Yani avukat size yardım etmediğine bence bin pişman olacaktır.

İcra dairesine ödeme yaptığınızda dosyanızın kapandığına dair mutlaka belge alın. Çünkü yarın bir gün bir kredi başvurusunda bulunursanız karşınıza çıkacak ve sırf bu yüzden kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Aynı durum avukatlar için de geçerlidir. Eğer avukata ödeme yaparsanız mutlaka üzerinde dosya numarasının yazılı olduğu ve borcunun ödenip dosyanızın kapatıldığına dair avukat ofisinin kaşesinin ve imzasının bulunduğu bir belgeyi size vermelerini sağlayın. Aksi takdirde ödeme yapmayacağınızı belirtin.

Yorum Yaz

8 + 1 =