İnternet Yavaş ise Şikayet Edin

Aldığınız internet hizmeti çok yavaşsa ne yapmalısınız?

Teknolojik gelişmeler, bilgiye ulaşma ve sosyal medyada aktif olma durumları hayatımızı öyle kuşatmış bir durumda ki hepimiz akıllı telefonumuzda dünyaya herkesten hızlı bağlama çabası taşıyoruz. Bunun içinde kullandığımız internetin en hızlısı olmasını istiyoruz.

Eğer siz telefon hattınıza bağlı olarak aldığınız internet hizmetini çok yavaş olduğunu düşünüyorsanız, ortada ayıplı bir hizmet var demektir. Tabi burada ayıplı hizmetin ne olduğuna bakmak gerekir. Mesela hizmet sağlayıcınız internette veya reklam ve ilanlarda internetin müthiş hızlı olduğunu belirtmiş se ama öyle değilse veya siz o hizmetten gerçekten de makul bir hızda yararlanamıyor sanız o hizmet ayıp mıdır?

internet yavas ise sikayet edin 150x150 İnternet Yavaş ise Şikayet Edin

Bu durumda yapmanız gereken se müşteri hizmetlerini arayıp ayıplı hizmet gerekçesiyle hizmeti sonlandırmak ve buna bağlı olarak ödediğiniz ücretlerin iadesi talep etmek olacaktır. Gsm operatörü çok büyük ihtimalle. Eğer taahhüdümüz varsa önünüze bunu çıkartacak ücret iadesi yapmak için sizi ikna yoluna gidecek ve sorunu çözme konusunda isteksiz davranacaktır.

Eğer böyle bir durum yaşarsanız vakit kaybetmeden tüketici hakem heyetine başvurun ve ayıplı hizmet nedeniyle alamadığımız hizmete dair ödediğiniz fazla miktarların size ödenmesine yönelik karar verilmesini talep etmelisiniz. Tüketici hakem heyeti ile ilgili başvuru ve karar prosedürleri içeren videolarımız. Bu konuda size yol gösterici olacaktır.

Yorum Yaz

14 − 9 =