Kapattırdığınız Telefon Hattına Fatura Kesilmeye Devam Ediliyorsa Ne Yapmalısınız?

Kapattırdığınız Telefon Hattına Fatura Kesilmeye Devam Ediliyorsa Ne Yapmalısınız?

Kapattırmış olduğunuz GSM hattına fatura kesilmeye devam ediyorsa ne yapmalısınız? Tıpkı bir motorun otomobilin bütünleyici parçası olduğu gibi cep telefonlarımızda bizim bütünleyici parçamız. Öyle ki onlar olmadan nefes alamıyoruz. Kullandığımız GSM operatörleri ilişki bazen ihtiyaçtan bazen de müşteri memnuniyetsizliği nedeniyle hakkımızı kapattırma isteğimiz oluyor.

Şunu unutmayalım, hemen hepimizin bir şekilde deneyimlediği gibi dilediğiniz zaman faturalı hattınızı kapatabilirsiniz. Hele taahhütlü değilse bunu cezai şart olmadan dahi yapabilirsiniz. Gerçi taahhütlü olmayan faturalı hat mı var? Neyse çoğumuzun haklı ya da haksız şikayetçi olduğu konulardan birisi faturalı hattı kapattıktan sonra da fatura kesmeye devam edilmesi ki bence de çok can sıkıcı bir durum böyle bir durumla karşılaştığınızda şunu bilmelisiniz. Operatör en geç 24 saat içinde talebinizi işleme aldığını size bildirmeli.

Ayrıca bunu bildirdikten sonra da hizmetinizi en geç 24 saat içinde ya kısıtlayacak ya da durduracak. Eğer bunu yapmazsa ve siz kullanmaya devam ederseniz bundan dolayı çıkacak ücreti ödemek zorunda değilsiniz. Ayrıca GSM operatörü sizin hattı kapattırma talebinizi en geç 7 gün içinde sonuçlandırmak zorunda ve bunu size ya mail , sms ya da telefonla bildirmesi gerekiyor.

Vererek yönetmeliğe aykırı davrandı ve size haklı kapatmanıza rağmen fatura gönderdi. O zaman elbette ilk yapacağınız şey sizi en az yoracak şekilde müşteri hizmetlerini arayıp yardım almak ama sonuç alamazsanız ki çoğu zaman alamıyorsunuz. Hiç zaman kaybetmeden kollarını açmış, sizi bekleyen Tüketici Hakem Heyetine başvurunuzu yapmalısınız. Tahminen zararının 5.650 lira altında olacağından ya oturduğunuz yerdeki ya da GSM operatörü adresinin bulunduğu yerdeki İlçe Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Unutmadan fiziki olarak başvurmak zor geliyorsa bunu E devlet şifreniz ile yapabilirsiniz.

kapattirdiginiz telefon hattina fatura kesilmeye devam ediliyorsa ne yapmalisiniz 300x225 Kapattırdığınız Telefon Hattına Fatura Kesilmeye Devam Ediliyorsa Ne Yapmalısınız?Operatör Değişikliği Yapılan Ay Tam Fatura Kesildiyse Ne Yapılmalı?

Operatör değişikliği yapılan ay tam fatura kesildiyse ne yapılmalı bildiğiniz gibi operatör değişikliği demek mevcut GSM operatörü ile olan abonelik sözleşmenizi iptal etmek ve iptalin tüm hukuki sonuçlarına da katlanmak demek. Biz önce abonelik sözleşmesi nasıl feshediliyor ona bakalım.

Bir kere abonelik sözleşmesinin kendisini ücretsiz şekilde ve dilediğiniz zaman ya bir GSM operatörü şubesine giderek ya imzalayıp faks göndererek ya da elektronik imza ile imzalayarak fesh edebilirsiniz. Siz fesh ettiğinizi bildirdikten sonra en fazla 24 saat içinde size verilen hizmet ve ücretlendirme durdurulur. Şimdi birkaç küçük soruyla konuya hakim olmaya çalışalım. Operatör fesih işleminizi kaç günde tamamlamalı? En fazla 7 gün içinde.

Peki abonelik sözleşmelerini fesh edeceksin ama fatura veya cihaza ilişkin borcunuz var bunu ne kadar sürede ödemeniz gerekiyor? Sözleşmenizi fesh ettiğimiz tarih var ya işte oradan itibaren 4 ay içinde operatör size son faturanızı gönderir ve asıl soru sonay 5 yıl kullanmanıza rağmen tam ay fatura kesildiyse ne yapmalısınız? Tabiki önce operatörden durumu düzeltmesini istemelisiniz ancak eğer sonuç alamıyorsanız mecburen Tüketici Hakem Heyetine başvurmanız lazım. Faturanızın en fazla 150 lira olacağını hesaplarsak başvurmanız gereken Tüketici Hakem Heyeti ikametgahının veya şikayet edeceğiniz operatörün adresinin bulunduğu İlçedeki Tüketici Hakem Heyeti dir.

Yorum Yaz

90 − 83 =