Kargo Şirketinin Kargoyu Geç Teslim Etmesi?

Kargo Şirketinin Kargoyu Geç Teslim Etmesi?

Kargo ürününüzü geç teslim ettiği için zarar gördüyseniz ne yapmalısınız? Düşünsenize uzakta olan bir sevdiğinizin doğum gününü kutlamak için ona güzel ve değerli bir hediye alıyorsunuz ve ona gününde ulaştırılması için kargo firmasına teslim ediyorsunuz. Heyecanla hediye gönderdiğiniz taraftan bir teşekkür telefonu gelmesini bekliyorsunuz ama beklediğiniz o telefon sevdiğiniz insanın doğum tarihinde gelmiyor.

Arayıp sürprizi bozmak istemiyorsunuz. Tek şansınız bir türlü cevap vermeyen kargo, müşteri hizmetlerini veya dağıtım şubesini aramak ve aldığınız cevap üzgünüz efendim, evet bu kadar sade.

kargo sirketinin kargoyu gec teslim etmesi 300x200 Kargo Şirketinin Kargoyu Geç Teslim Etmesi?Şüphesiz kargo şirketinden gönderilen ürüne sizin yüklediğiniz anlamı yüklemesini beklemek yanlış olur ama sonuçta tüketiciye bir hizmet sunuyorsa bunun kusursuz olması gerekiyor. Nihayetin de hece zamanında yerine ulaşmadığından sonra tek bir değeri kalmıyor böyle bir senaryoyla bir kez olsun karşılaşmayanımız var mı gerçekten hepimiz en az bir kere kargo tarafından mağdur edilmedik mi?

Neyse eğer kargonun bu ayıplı hizmetinden dolayı bir zarara uğrarsanız öncelikle bunu 30 gün içinde kargoya bildirmelisiniz ki bu kanuni bir zorunluluktur. Ayrıca zararın giderilmesi hususunda normalde Tüketici Hakem Heyetine başvurmanız gerekir ancak burada çok doğru bir teşhis koymak gerekiyor.

Zira ortada manevi zarar olduğu için bunun miktarının Tüketici Hakem Heyeti tarafından tespit edilmesi mümkün olmadığı gibi manevi zarar unsuru, Tüketici Hakem Heyetlerinin de çalışma alanlarının dışında kalıyor. Dolayısıyla siz talebinizi kargo şirketinin adresinin bulunduğu ildeki Tüketici Mahkemesine yönetmelisiniz. Eğer Tüketici Mahkemesi yoksa Asli Hukuk Mahkemesi davanıza bakacaktır. Bu davadaki zaman aşımı süreniz olayın gerçekleşmesinden itibaren 2 yıl her halükârda aysa 10 yıldır.

Yorum Yaz

48 + = 53