Kuaför Nereye, Nasıl Şikayet Edilir?

Kuaför Nereye, Nasıl Şikayet Edilir?

Kuaför nedeniyle saçlarınız zarar gördüyse ne yapmalısınız? Kadın veya erkek kuaförleri olsun hiç fark etmiyor. Onlarla ilgili her halde ortak bir tespit yapacak olursak, istisnasız hemen herkese şöyle bir yaklaşım sergilediklerini görebiliyoruz, saçlarını kim kesti ise çok kötü kesmiş hatta mahvetmiş. Yani kuaförün tanımadığım kuaförlük ötelemesi sanki bu mesleğin şanındanmış gibi Kamil halini almış. Buradan kuaförlere sesleniyoruz. Hiç tanımadığınız bir meslektaşımızı kötü dediğiniz de mesleki yeteneklerini artıyor.

kuafor nereye nasil sikayet edilir 300x169 Kuaför Nereye, Nasıl Şikayet Edilir?Bunların birde kendisinin kötü kesimle çok tarz diye yutturmaya çalışanları var ki, onlar bu alanda çıtayı birkaç tık daha yukarı çekiyorlar, işin şakası bir kenara işini iyi yapan candır ancak çoğu zaman saçımıza ilgili en büyük felaketler genelde meslektaşlarını yerlere vuranlardan geliyor. İstediğiniz ya da beklediğiniz ile alakası olmayan bir tıraş veya kesin sonucun da elimizde kalan tek şey ayıplı hizmet nedeniyle uğradığı zarar. Üstelik ödediğiniz para da cabası. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor? Yani bunu kuaförün yanına mı bırakmalı?

Elbette hayır, eğer ödediğiniz parayı iade almak istiyorsanız ya sizin oturduğunuz ya da kuaförün adresinin bulunduğu yerdeki İlçe Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz ki genelde kuaförünüz oturduğunuz ilçede bulunur. Ancak eğer olayın içinde bir de manevi tazminat durumu varsa o zaman hem ödediğiniz paranın iadesi hem de manevi tazminat için kuaförün yani davalının adresinin bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemesinde dava açmanız gerekir. Burada zaman aşımı durumuna dikkat etmek lazım. Çünkü saçınızda ilgili travmatik durumu yaşamınızda birlikte önümüzde dava açmak için yalnızca 2 yıldız olacak.

Yorum Yaz

2 + 3 =