Ödenen Kurs Ücreti Nasıl Geri Alınabilir

Verim alamadığınız kursa ödediğiniz ücretin iadesi nin mutlaka talep edin. Aristo’nun insan sosyal bir hayvandır sözünden yola çıkacak olursak, gerek eğitimini pekiştirmek gerek. Dil öğrenimi gerek enstrüman gerekse de teknik beceriler açısından açılmış yüzlerce farklı kurs var. Bu kurslarda öğretici anlamında donanımlı öğretmenler olduğu kadar amacı sadece para kazanmak olup, yeterli donanıma sahip olmayan kişiler de mevcut.

Tabi bunu anlayabilmek için kursa kaydolmak ve deneyimlemek gerekiyor. Sizde bir kursa başlamak istediniz ve çoğumuzun yaptığı gibi internetten bulduğunuz bir kursta iletişime geçerek kaydınızı yaptınız. Burada alacağınız ürün fiziki bir ürün değil bakın bir hizmet olacaktır. Hizmet nedir sorusuna gelince, bir ücret veya menfaat karşılığında yapılan mal sağlama dışındaki her türlü faaliyettir.

odenen kurs ucreti nasil geri alinabilir 150x150 Ödenen Kurs Ücreti Nasıl Geri AlınabilirEvet kaydınız yapıldı, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz fakat öğreticinin tecrübesi veya anlatma becerisi sizin için yeterli değil veya siz verim alamadığını fark ettiniz. Belki de yapılan reklamlar nedeniyle yanlış bilgilendirdiğiniz ve bu sebeple. Şu anda mağdur durumdasınız işte. Tam da bu noktada ayıplı hizmetten söz etmeliyiz.

Peki bu ayıplı hizmet nedeniyle sizin hakkınız var mı?

Elbette var hem de bir değil, birkaç hakkınız var. Bunları tek tek sayacak olursak, dilerseniz yaptığınız sözleşmeden dönüp ödediğiniz iadesini talep edebilirsiniz veya hizmetin başka bir öğretmen tarafından size yeniden verilmesini isteyebilirsiniz ya da düşük yani ayıplı hizmet oranında ödediğiniz bedelin bir kısmını size iadesi talep edebilirsiniz. Eğer sözleşmeyi sona erdirmeniz.

Haklı görülemiyor sa yani örneğin kursun ortalarında bunu talep ettiyseniz burada sizin iyi niyetli olmadığını düşünebilir. Bu durumda sadece bedelden indirim yapılmasıyla getirmeniz gerekir. Ayrıca bu haklarınızdan birini kullanırken tazminat da isteyebilirsiniz. Çünkü siz de zaman kaybına uğramış oluyorsunuz ve zaman geri gelmeyen tek şeydir. Size bu hizmeti veren kişi veya firma seçtiğiniz talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Fakat eğer yerine getirmezse bu durumda tüketici hakem heyetine başvuru yolunu tercih etmeniz gerekecek.

Yorum Yaz

1 + 1 =