Para Göndermenize Rağmen Ürün Gönderilmedi ise Ne Yapmalısınız?

Satıcıya Güvenip Para Göndermenize Rağmen Ürün Gönderilmedi ise Ne Yapmalısınız?

Satıcıya güvenip para göndermenize rağmen ürün gönderilmedi ise ne yapmalı? Internet birbiriyle rekabet eden ürün ve hizmet fiyatları sayesinde en iyi ürünü ya da hizmeti, en uygun fiyata alabilmenize olanak sağlıyor. Bu uygun fiyat çılgınlığı bazen öyle bir hale geliyor ki, alışveriş sitelerinin güvenli yöntemlerini bertaraf edip satıcıya doğrudan ulaşmak ve malı ya da hizmeti komisyon ödemeden almak için kendisini hiç tanımadan parayı onun verdiği hesaba gönderiyoruz.

para gondermenize ragmen urun gonderilmedi ise ne yapmalisiniz 300x166 Para Göndermenize Rağmen Ürün Gönderilmedi ise Ne Yapmalısınız?Yani akrabamızla duymadığımız güveni. Hiç tanımadığımız birilerine duyabiliyoruz. Ne garip değil mi bu? Elbette herkes üstüne alınmasın. Zira bu şekilde ödeme alıp hizmetin 4 dörtlük verenler ve sattığı ürünün aynısını en kısa sürede alıcı ulaşanlar, bu anlattıklarımın dışındalar. Kendilerini tenzih ediyorum ama bunların haricindekiler açısından şunu söylesek yeridir. Komisyon oranı vermek istemeyenler, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olurlar.

Sorumuza dönecek olursak satıcı paranızı alıp malımızı göndermediğini, veya sunması gereken hizmeti sunmadığında, ortada dolandırıcılık suçundan bahsedebiliriz ve bu durumda ilk yapmanız gereken elinizdeki dekontu veya atm den aldığınız fişle birlikte savcılığa dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulunmak olacak unutmayın, şikayet için bir zaman aşımı süresi olmayıp en basit dolandırıcılıkta bile 8 yıl içinde suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bunun devamında savcılık karşı tarafa ulaşıp ilk önce uzlaştırma prosedürü uygulamaya çalışacaktır. Eğer sizi mağdur eden kişi zararınızı ödemeyi kabul edersiniz, öderse tabi sizde şikayetinizi çekerseniz problem yok, ama eğer zararınızı gidermezse mecburen kamu davası açılacak ve yargılama sonucunda satıcı dolandırıcılık suçundan dolayı hem hapis hem de para cezası alacak.

Yorum Yaz

76 − = 66