Sosyal Medyada Adınıza Sahte Hesap Açanlardan Tazminat Alın

Sosyal medyada adınıza sahte hesap açan kişilerden tazminat alın. Aslında her şey bundan 48 yıl önce yan yana duran 2 bilgisayarın birbirine e mail atması ile başladı. Bu durum bir anlamda sosyal medyanın ve insanların dijital ortamda sosyalleşmesini, mihenk taşını oluşturan ilk gelişmedir.

Sosyal medyanın ortaya çıkışı ve gelişimi nin 50 yıldan az bir tarih olduğunu varsayarsak kullanıcı sayısı açısından kat ettiği yolun ne kadar uzun olduğunu anlarız haliyle. Bu durumun bir sürü olumsuz gelişmeye yol açtığı gerçeğini de göz ardı etmemek gerekir. Bunların başında sosyal medya mecralarında sahte hesaplar oluşturmak ve bunlardan maddi ya da manevi çıkar sağlamak geliyor.

sosyal medyada adiniza sahte hesap acanlardan tazminat alin 150x150 Sosyal Medyada Adınıza Sahte Hesap Açanlardan Tazminat AlınSonuçta birileri bir suçu işleyip çıkar sağlarken elbette bu suçun mağdurları da zarar görüyorlar. Mağdurlar eğer süresi içerisinde şikayette bulunurlarsa veya dava açarlarsa bu suçu işleyen kişilerin hapis veya para cezası almasını sağlayabilirler. İyi tamam da para cezasına parayı devlet aldığına göre sizin uğradığınız maddi ya da manevi zararın nasıl karşılanacağını biliyor musunuz?

Sonuçta başınıza gelen durumdan dolayı belki itibar kaybettiniz, onurunu zedelendi, işinizi kaybettiniz ve para kazanıyorsunuz. Sevgilinizden ayrılmak durumunda kaldınız. Ailenizle aranız kötü olduğu arkadaşlarınızla aranız bozuldu ve tüm bunlar bir şekilde sizin. Psikolojik destek almanız a varacak raddeye kadar geldi işte tüm bunlar maddi ve manevi zarara uğradığını gösteren unsurlardır ve siz zararını ispat edebildiğiniz her durumda bu suçu işleyen kişiden tazminat talep etme hakkına sahip oluyorsunuz.

Ancak tazminat talebi için 3 şeye şiddetle ihtiyacımız olacak. Birincisi doğru, akıcı ve anlaşılır bir dava dilekçesi hazırlamaya, ikincisi davanızı zarar veren kişinin yerleşim yerinde bulunan asliye hukuk mahkemesinde açmaya, sonuncusu ise elbette suçu işleyen kişinin tespit edilmiş olmasına, ayrıca her şey tamamsa bile elinizde bulunan ve yaşadığınız maddi manevi sorunları belgeleyecek tüm dökümanları da dosyanızı eklemeyi unutmayın.

Yorum Yaz

23 − = 18