Taahhüdü İhlal Cezası Nasıl İptal edilir?

Taahhüdü İhlal Cezası Nasıl İptal edilir?

Taahhüdü ihlal cezası aldım, kurtulabilir miyim ne mutlu size zira taahhüdü ihlal cezası almak her baba izin harcı değil hatırlayın lütfen. Önce bir kişiye veya kuruma boşandınız sizden defalarca alacağını istemesine rağmen nasılsa bir şey olmaz olduğu zaman öderim deyip kulak arkası ettiniz işte bu ilk sinyali fakat önemsemediğiniz sonrasında aleyhinizde icra takibi başlatıldığı, tebligat elinize aldığınız anda durum biraz ciddi olabileceğine ama bundan öteye geçemeyeceğini kar adetiniz ve ödeme emrini.

taahhudu ihlal cezasi nasil iptal edilir 150x150 Taahhüdü İhlal Cezası Nasıl İptal edilir?

Evde hiç kullanılmayan bir defterin arasına sıkıştırıldı buysa ikincisi geldi ama siz cesaretiniz ve dik duruşunuz da bunu da bertaraf ettiniz ve şimdi de kapıda beyaz renkli yeşil, kırmızı şeritli icra minibüsünü görüyorsunuz. Tam haciz işlemleri gerçekleşirken kendini vatanı için feda eden bir kahraman edasıyla bu haciz yapılamaz taahhüt veriyorum dediniz. Tebrikler gün geçtikçe üstüne katarak devam ettiğiniz oskarlık performansınızı. Zirveye çıkartınız. Sırada cesurca imzaladığınız taahhüdü hiç hatırlamamak var.

Sonuçta kartlar dağıtıldığı ve günün sonunda kahramanın size taahhüt ihlal cezası olarak geri döndü. Gelelim bundan nasıl kurtulacağınıza hepimizin bildiği yol ihlal ettiğiniz taksitlerini ödeyerek taahhüdün devamını sağlamak. Ama birde taahhüt tutanağının eksik veya yanlış düzenlenmesi durumu var ki her 2 halde de taahhüt geçersiz olur ve cezadan kurtulursunuz.

Yani tutanakta imza eksikliği hiç belirtilmemiş ve eksik hesaplamış herhangi bir alacak kalemi. Varsa taahhüdü ihlal cezasından da taahhüdün kendisinden de kurtulabilirsiniz. Aksi takdirde el yeteneğinizi geliştirmenize olanak sağlayacak gemi maketleri yapacağınız koğuşa doğru yolculuğunuz başlayacak demektir. Ama eğer koğuş beni öksürüyor ve ancak dışarıdaki deli dalgaların sesiyle oy alana biliyorum diyorsanız, o halde ya borçlanma mısınız ya taahhüt vermemelisiniz ya da verdiğiniz taahhüdü. Ihlal etmemelisiniz.

Yorum Yaz

1 + 5 =