Yuva Yıkan Tazminat Öder Mi ?

Yuvanın yıkılmasına sebep olan kişiye karşı tazminat davası açabilir misiniz?

Aldatmalar dünyanın her yerinde aynı şekilde işliyor olmalı. Düşünsenize eşiniz bir süredir kendisini olması gerekenden daha fazla bakım gösteriyor. Giyim tarzı değişmiş, size olan ilgisi azalmış, arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirmeye başlamış, burnunuza kötü kokular gelse de bunu ona da kendinize konuşamıyorsunuz. Sonra tüm dünyanın bir anda yıkılmasına ve göğsünüzün ortasına kocaman bir fil oturmasına sebep olan o mesajlar ve fotoğraflar. Ve nefes alamayız işte orada tam karşınızda eşinizle sevgilisinin birlikte olduğu fotoğraflar.

yuva yikan tazminat oder mi 150x150 Yuva Yıkan Tazminat Öder Mi ?

Büyük hayal kırıklığı artık kesin kararlıysanız bu iş bitecek. Hemen boşanma davası açıyorsunuz, çocukların velayetini istiyor ve sizi aldatan eşiniz de tazminat talebinde bulunuyorsunuz. Bununla da yetinmeyip yuvanın yıkılmasına sebep olan kişiye, yani eşinizin sevgilisine karşı da asliye hukuk mahkemesinde haksız fiil nedeniyle manevi tazminat davası açmak istiyorsunuz.

İçinizdeki öfke öyle büyük ki her ikisine de dünyayı dar etmek istiyorsunuz. Size pek hoşunuza gitmeyecek bir bilgiyi paylaşmam gerekiyor. Mahkemeler daha önce aldatan eşin sevgilisinden de tazminat alınabileceğine dair kararlar veriyor veya reddediyordu. Bu durum o kadar karmaşık bir hal aldı ki sonunda Yargıtay bunu oylamaya sundu. 84 üye evet 84 yuva yıkan kişiden de tazminat alınması gerektiğini belirtirken, 87 üye aldatan eşin sevgilisinden tazminat isteyeceğini belirtti. Böylece 3 oy farkla artık evli kişilerle birlikte olup yuvaların yıkılmasına sebep olan sevgililer tazminat açısından rahat bir nefes almış oldular.

Yorum Yaz

11 + = 13